Ziar online de Maramures. Stiri din judet si informatii de interes national
luni, 20 noiembrie 2017

Vezi cine răspunde de alegeri în fiecare primărie din judeţ

Biroul Electoral Judeţean (BEJ) Maramureş a dat publicităţii componența birourilor electorale de circumscripție municipală, orășenească și comunală Județul Maramureș. alegeri-vot-urnaIată lista celor care vor răspunde de alegeri în fiecare primărie din judeţ la alegerile locale din luna iunie.

 

Circumscripția nr. 1 Baia Mare: Preşedinte: Nan T. Claudiu; Locţiitor: Crăciun-Achim I Aurelia

Circumscripția nr. 2 Sighetu Marmației: Preşedinte: Mihalca I. Ana-Bianca, Locţiitor: Grigor V. Sorin

Circumscripția nr. 3 Baia Sprie: Preşedinte: Costin Emil, Locţiitor: Bercean N. Adrian-Nelu

Circumscripția nr. 4 Borşa: Preşedinte: Fărâmă Vasile Florin, Locţiitor: Coman Anca

Circumscripția nr. 5 Cavnic: Preşedinte: Pavel M. Rita-Maria, Locţiitor: Ciubotaru D. Cristian-Claudiu

Circumscripția nr. 6 Dragomireşti: Preşedinte: Bogdan V. Gafia-Zamfira Locţiitor: Petrovan L. Marie

Circumscripția nr. 7 Săliştea de Sus: Preşedinte: Dunca D. Anuta-Viorica Locţiitor: Vlad Ioan

Circumscripția nr. 8 Seini: Preşedinte: Neamț Ioan Ilieș, Locţiitor: Campan V. Georgeta-Mariana

Circumscripția nr. 9 Şomcuta Mare: Preşedinte: Ungureanu Virginia Locţiitor: Dorca I. Claudia-Gabriela

Circumscripția nr. 10 Tăuţii Măgherăuş: Preşedinte: Abraham Adriana Ramona, Locţiitor: Bindila I Calin-Ioan

Circumscripția nr. 11 Târgu Lăpuş: Preşedinte: Tulici Daniel Mihai, Locţiitor: Chindris-Fabian

Circumscripția nr. 12 Ulmeni: Preşedinte: Dan F. Vlad-Cristian, Locţiitor: Mitrea A. Marcel

Circumscripția nr. 13 Vişeu de Sus: Preşedinte: Tomoiaga T. Anca, Locţiitor: Grad G. Maria-Silvia

Circumscripția nr. 14 Ardusat: Preşedinte: Tarța G. Georgel Mircea Locţiitor: Toma G. Maria

Circumscripția nr. 15 Ariniş: Preşedinte: Pacurar S. Mariana, Locţiitor: Munteanu Sandu

Circumscripția nr. 16 Asuaju de Sus Preşedinte: Pop T Violeta-Gabriela, Locţiitor: Roatis G. Georgeta-Dorina

Circumscripția nr. 17 Băiţa de Sub Codru: Preşedinte: Pop V. Aurel, Locţiitor: Dragos V. Traian

Circumscripția nr. 18 Băiuţ Preşedinte: Pop V. Aurelian-Victor, Locţiitor: Man L. Cristian-Adam

Circumscripția nr. 19 Băseşti: Preşedinte: Tamasan I. Marius-Cristian, Locţiitor: Papariga A. Iulia

Circumscripția nr. 20 Bârsana: Preşedinte: Pop T. Petru-Ioan, Locţiitor: Frinc A. Ioan

Circumscripția nr. 21 Bicaz: Preşedinte: Andreicut M. Ioan, Locţiitor: Dominani. Marcelica-Dorelia

Circumscripția nr. 22 Bistra: Preşedinte: Traista V. Marian-Viorel-Nicolae, Locţiitor: Traista A. Emese

Circumscripția nr. 23 Bocicoiu Mare: Preşedinte: Bobriuc P Maria-Crina, Locţiitor: Surduc A Dumitrita

Circumscripția nr. 24 Bogdan Vodă: Preşedinte: Deac I. Ioan, Locţiitor: Simon V. Maria

Circumscripția nr. 25 Boiu Mare; Preşedinte: Danut T. Viorica-Daniela, Locţiitor: Ciurte I. Arghil ,

Circumscripția nr. 26 Botiza: Preşedinte: Rus G. Narcisa-Ioana, Locţiitor: Dolca Ioana

Circumscripția nr. 27 Budeşti: Preşedinte: Nanestean I. Maria, Locţiitor: Demian V. Vasile

Circumscripția nr. 28 Călineşti: Preşedinte: Andreica V. Gheorghe, Locţiitor: Andreica P. Gheorghe

Circumscripția nr. 29 Cerneşti: Preşedinte: Verdeș Lucian Alexandru, Locţiitor: Latis A. Marioara

Circumscripția nr. 30 Cicârlău: Preşedinte: Pop G. Georgela, Locţiitor: Ghigeanu I. Irinel

 Circumscripția nr. 31: Câmpulung la Tisa Preşedinte: Bartos I. Iuliana, Locţiitor: Varadi A. Ildiko

Circumscripția nr. 32 Coaş: Preşedinte: Ivan I. Aurica, Locţiitor: Cirlig V. Claudia-Andrea

Circumscripția nr. 33 Coltău: Preşedinte: Danciu A. Alexandru-Bogdan, Locţiitor: Bencze A. Eniko-Susana

Circumscripția nr. 34 Copalnic Mănăştur: Preşedinte: Chira G. Valentin-Daniel, Locţiitor: Dragomir Leontina

Circumscripția nr. 35 Coroieni: Preşedinte: Lazar I. Liana, Locţiitor: Coman V. Florina Ioana

Circumscripția nr. 36 Cupşeni: Preşedinte: Babut G. Nechita, Locţiitor: Filip P Marioara

Circumscripția nr. 37 Deseşti: Preşedinte: Roman T. Petre, Locţiitor: Marinca-Roman V. Danuta-Rodica

Circumscripția nr. 38 Dumbrăviţa: Preşedinte: Mihalca Cristina Simona, Locţiitor: Dobrican T. Dacian Sorin

Circumscripția nr. 39 Fărcaşa: Preşedinte: Giurgiu I. Rodica, Locţiitor: Lungu G. Georgeta-Adriana

Circumscripția nr. 40 Gârdani: Preşedinte: Supeala Pop V. Ancuta Crina, Locţiitor: Pop I Ancuta-Maria

Circumscripția nr. 41 Giulești: Preşedinte: Moldovan P. Gheorghe, Locţiitor: Micle I. Horia-Ioan

Circumscripția nr. 42 Groşi: Preşedinte: Simon Ligia Ramona Mihaela, Locţiitor: Mihuț M. Alina Carmen

Circumscripția nr. 43 Groşii Ţibleşului: Preşedinte: Manu G. Gabriela-Florina, Locţiitor: Perhaita I. Gianina-Simona

Circumscripția nr. 44 Ieud: Preşedinte: Micle V. Paula-Dana, Locţiitor: Bardas Alexandra

Circumscripția nr. 45 Lăpuş: Preşedinte: Mos I. Iulia-Gratiela, Locţiitor: Pasca Veronica

Circumscripția nr. 46 Leordina: Preşedinte: Rad V. Marisca, Locţiitor: Nistor A. Alexandra

Circumscripția nr. 47 Mireşu Mare: Preşedinte: Farcasan I. Marius-Daniel, Locţiitor: Pruna V. Rodica-Florica

Circumscripția nr. 48 Moisei: Preşedinte: Hojda V. Vasile, Locţiitor: Mihali G. Gheorghe

Circumscripția nr. 49 Oarţa de Jos: Preşedinte: Chiș V Ilie, Locţiitor: Pop I. Ioan-Vasile

Circumscripția nr. 50 Ocna Şugatag: Preşedinte: Toporan G. Vasile, Locţiitor: Oanea V. Ioan

Circumscripția nr. 51 Onceşti: Preşedinte: Maran I. Ileana, Locţiitor: Bud I. Mariana

Circumscripția nr. 52 Petrova: Preşedinte: Mihalca S. Delia-Ioana, Locţiitor: Bibol A. Maria Ramona

Circumscripția nr. 53 Poienile De Sub Munte: Preşedinte: Benzar M. Vasile, Locţiitor: Cauni V. Ana

Circumscripția nr. 54 Poienile Izei: Preşedinte: Sas G. Vasile, Locţiitor: Sabadis G. Vasile

Circumscripția nr. 55 Recea: Preşedinte: Danci Dorin, Locţiitor: Span N Claudiu-Remus

Circumscripția nr. 56 Remetea Chioarului: Preşedinte: Filip V. Codruta-Marcela, Locţiitor: Tindela I. Rodica

Circumscripția nr. 57 Remeţi: Preşedinte: Sofineti I. Maria, Locţiitor: Maran (N. Macioca) M. Maria-Natalca

Circumscripția nr. 58 Repedea: Preşedinte: Pop P. Vasile, Locţiitor: Csinar I. Pompiliu-Cezar-Adrian

Circumscripția nr. 59: Rona de Jos: Preşedinte: Ulici O. Mariana-Victorita, Locţiitor: Tivadar P. Lucia

Circumscripția nr. 60 Rona de Sus: Preşedinte: Bota A. Florica, Locţiitor: Boiciuc I. Ana-Liuba

Circumscripția nr. 61 Rozavlea: Preşedinte: Timis G. Tifor, Locţiitor: Mîrza G. Ioana

Circumscripția nr. 62 Ruscova: Preşedinte: Botiz M. Irina, Locţiitor: Covaci V. Ana

Circumscripția nr. 63 Sarasău: Preşedinte: Grigor D. Livia, Locţiitor: Moldovan P. Vasile

Circumscripția nr. 64 Satulung: Preşedinte: Prisacariu E. Stanica, Locţiitor: Grosan V. Rodica Camelia

Circumscripția nr. 65 Săcălăşeni: Preşedinte: Baban V. Marius-Flavius, Locţiitor: Pop G. Alina-Elena

Circumscripția nr. 66 Săcel: Preşedinte: Danci V. Ioan, Locţiitor: Peter Marilena Primăria Săcel,

Circumscripția nr. 67 Sălsig: Preşedinte: Keizer G. Sorina-Carmen, Locţiitor: Zah G. Ioana-Tatiana

Circumscripția nr. 68 Săpânţa: Preşedinte: Orzan I. Robert, Locţiitor: Turda I. Dumitru

Circumscripția nr. 69 Strâmtura: Preşedinte: Sas M. Ioana, Locţiitor: Lihet G. Ioana

Circumscripția nr. 70 Suciu de Sus: Preşedinte: Chindris I. Mirela-Maria, Locţiitor: Bude G. Andra-Diana

Circumscripția nr. 71 Şieu: Preşedinte: Man G. Ileana, Locţiitor: Perta G. Ana

Circumscripția nr. 72 Şişeşti: Preşedinte: Marosan-Miklosicza T. Stefania-Eva, Locţiitor: Muresan Angela Elena

Circumscripția nr. 73 Vadu Izei: Preşedinte: Ulici I. Gheorghe, Locţiitor: Tiple P. Alina-Maria

Circumscripția nr. 74 Valea Chioarului: Preşedinte: Munteanu G. Mirela-Eufinia, Locţiitor: Seling Z. Ioan-Cosmin

Circumscripția nr. 75 Vima Mică: Preşedinte: Farcas G. Doina, Locţiitor: Babut P. Veturia-Maria

Circumscripția nr. 76 Vişeu de Jos: Preşedinte: Coman S. Stefan, Locţiitor: Pop Gheorghe Onoriu

Lăsaţi un răspuns