Ziar online de Maramures. Stiri din judet si informatii de interes national
sâmbătă, 23 septembrie 2017

Note de 10 la Evaluarea Națională. Vezi rezultatele

Astăzi se afişează rezultatele la Examenul de Capacitate 2017. Potrivit calendarului examenelor stabilit de ministerul Educației, rezultatele vor putea fi consultate atât pe site, cât şi la avizierul centrelor de examinare.

Tot astăzi, după ora 16.00, elevii nemulţumiţi de nota obţinută vor putea depune contestaţiile. Ei pot depune contestaţiile până la ora 20.00, iar rezultatele finale după rezolvarea acestora vor fi făcute publice în 30 iunie.

În Maramureş au fost înscrişi pentru Evaluarea Naţională 3.882 de elevi.

evaluare-nationala-400x350

Mai multe note de 10 s-au înregistrat în Maramureș, atât la limba și literatura română, cât și la matamatică.

Media 10 au obținut 24 de elevi:

Herzal Radu, Biriș Iasmina Ioana, Turda Raul Tudor, Cionte Sergiu Ionuț, Coteț Iulia Alexandra, Domuța Iulia Cezara, Lendel Andreea Ioana, Nechita Florina Elena, Roman Irina – de la Colegiul Național Gheorghe Șincai Baia Mare, Goia Alexia Maria – Seini, Ilieș Bogdan Șorin – G. Coșbuc Sighetu Marmației, Kohan Denisa, Onea Andrei Cristian  – L. Blaga Baia Mare, Koloszvary Alexandru Andrei – M. Sadoveanu Baia Mare, Lazăr Laurențiu, Rapolți Daria Elena, Vălean Mara Raluca – D. Vodă Sighetu Marmației, Mich Gabriela Maria – R. Ferdinand Sighetu Marmației, Nagy Sara – A. Iancu Baia Mare, Pop Raul Marius- Vișeu de Jos, Săsăran Tania Sorana, Talpoș Carina Maria – V. Lucaciu Baia Mare.

Note de 10 la câte o materie școlară au obținut:

Andreica Paola (10 matematică), Galben Georgiana Florina, Trifoi Alexandra Maria (10 lb. română) – Școala nr. 7 Vișeu de Sus, Pașca Teodora (10 matemarică ), Tomoiagă Paul Gabriel (10 lb. română) – L. Tehnologic Vișeu de Sus,

Arba Eleonora Salomeea, Hanganu Iulia, Ilieș Alexandra Nicoleta, Macioca Raluca, Roșu Alexandru, Semeniuc Raisa Mirela, Simon Adela Maria, Volos-Cernautan Melisa (10 matametică), Szekely Bianca, Ulici Maria Alessandro (10 lb. română) – G. Coșbuc Sighetu Marmației,

Ardelean Alexandru Daniel, Pali Teodora, Scoropan Cristian, Șimon Alexandru Vasile (10 matematică) – N. Iorga Baia Mare,

Avram Maria Luiza, Iacob Răzvan Laurențiu, Mariș Radu Ioan, Maxim Sonia Roberta, Tătaru Mihai (10 matematică ), Mariș Carina Alexandra (10 lb. română) – G. Șincai Baia Mare,

Avram Irina, Negre Alexandra, Orha Flavia Cătălina, Șulean Andrei Cosmin, Talpoș Darius, Tohătan Antonia, Vanciu Daria (10 matematică), Gherasim Adina, Mărginean Anamaria Aridna, Stan Teodora  (10 lb. română) – V. Lucaciu Baia Mare,

Belous Basil, Ghiuroiu Tudor, Șchiopu Radu Tudor (10 matematică) – G. Șincai Baia Mare,

Benea Gabriel Mihai, Stegeran Carla Georgiana (10 lb. română) – N. Iorga Baia Mare,

Bilaniuc Camelia Bianca (10 lb. română) – Petrova, Iuga Florina Simina (10 lb. română) – Săliștea de Sus,

Biriș Erik Marius, Verdeș Mara (10 matematică) – G. Șincai Baia Mare,

Bot Alex Marius ( 10 lb. română) – șc. nr. 13 Baia Mare,

Brașoveanu Anna, Ghișe Teodora Laura, Sarca Anda Luiza (10 matematică), Man Iulia Romana (10 lb. română) – Arte Baia Mare,

Breaz Antonela Maria, Șanta Victor (10 matematică), Someșan Cosmina (10 lb. română) – șc. nr 18 Baia Mare,

Ciceu Denis Florin (10 matematică) – V. Lucaciu Baia Mare,

Ciurdaș Dariana Eneida (10 lb. română) – Fărcașa,

Costin Oana (10 matematică ) – G. Șincai Baia Mare,

Covaci Adriana Maria, Filip Andreea (10 lb. română) – Ruscova,

Cupșe Teodora (10 lb. română) – N. Iorga Baia Mare,

Dan Cezar ( 10 matematică) – G. Șincai Baia Mare,

Dan Raluca Andreea (10 matematică ) – Șc. 18 Baia Mare,

Dan Vlad Andrei, Romocea Izabela Nicoleta, Zaharie Oana Denisa (10 matematică) – V. Lucaciu Baia Mare,

Dănciulescu Bianca Andreea (10 lb. română) – N. Stănescu Baia Mare,

Dhamo Blanka Eleni (10 matematică) – N. Iorga Baia Mare,

Dragoș Anamaria Monica (10 matematică) – N. Iorga Baia Mare,

Farcaș Alexandru (10 matematică) – G. Șincai Baia Mare,

Farcaș Răzvan (10 matematică) – A. Iancu Baia Mare,

Firisar Gabriel, Iacoban Petruța, Pop Adrian Vasile (10 matematică) – Seini,

Ghișe Alexia Gabriela (10 matematică ) – Al. Ivasiuc Baia Mare,

Godja Ionuț Adelin (10 lb. română) – Văleni,

Hojda Adela, Ivașcu Camelia (10 lb. română)- Moisei,

Hotea Minodora Samira (10 matematică) – Mara,

Ivanciuc Dragoș Vasile, Tarniță Iris Jasmine, Vida Flavia Maria (10 lb. română), Lihet Cătălin, Muntean Simon, Teleptean Adreea, Treista Ioana Georgiana (10 matematică) – D. Vodă Sighetu Marmației,

Kantor Simina Georgiana, Toderean Răzvan Florin (10 lb. română) – V. Alecsandri Baia Mare,

Leșe Mihai Andrei, Petriman Bogdan (10 lb. română) – Târgu Lăpuș,

Lupșe Denis Răzvn (10 matematică) – Coaș,

Lupuț Matei Mihai, Orza Georgiana Valentina ( 10 lb. română) – G. Coșbuc Baia Mare,

Mariș Gheorghe (10 matematică ) – Bogdan Vodă,

Mariș Marius Cătălin, Timiș Elena (10 matematică), Timiș Cristiana Sorina (10 lb. română) – Borșa,

Mașcovici Ada Mihaela (10 lb. română) – V. Babeș Baia Mare,

Mâțan Lucian Adrian, Pușcaș David (10 matematică) – I.L. Caragiala Baia Mare,

Matei Mădălina Oana (10 lb. română), Tamâian Camelia Georgiana (10 matematică) – D. Cantemir Baia Mare,

Mihnea Adriana Maria (10 matematică) – Bârsana,

Mojolic Andrei, Pilanciu Cecilia Maria ( 10 matematică) – Fărcașa,

Orga Felix Cosmin, Romanov Atili Adrian Alexandru (10 lb. română) – I.M de Apșa Sighet,

Petrovan Alex Vasile ( 10 matematică) – M. Sadoveanu Baia Mare,

Pop Alexandra Paula (10 lb. română), Schiau Alex Mihai (10 matematică) – L. Blaga Baia Mare,

Pop Vlad (10 matematică) – Groșii Țibleșului,

Rednic Diana Maria, Vraja Vasile Andrei (10 matematică) – Giulești,

Remețan Iulia Maria (10 lb română) – Al. I. Cuza Baia Mare.

 

 

Vezi rezultatele:

http://evaluare.edu.ro/Evaluare/CandFromJudAlfa.aspx?Jud=28&PageN=1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lăsaţi un răspuns