Opinii şi stiri din judet si informatii de interes national
duminică, 16 iunie 2024

Doi candidaţi din zona Vişeu pe lista eligibilă a PSD pentru CJ

Vasile Coman, primarul orașului Vișeu de Sus a arătat că doi candidați ai zonei sunt pe lista eligibilă a PSD pentru Consiliul Județean Maramureș. Este vorba de Ioan Radu Coman și Vlad Sorin Ilie.

Ioan Radu Coman este un tânăr în vârstă de 31 de ani, de profesieVlad Sorin Ilie economist și Radu Comanconduce o firmă privată. Vlad Sorin Ilie are 48 de ani, nu ar fi pentru prima oară pe o poziție de consilier județean și, în prezent, desfășoară activitate în economia reală a județului.

”Consider că sunt niște bărbați adevărați, cu un statut social bine așezat, oameni care își aduc aportul pentru economia orașului, cetățeni care nu au niciun fel de problemă în comunitate. În timp ce Vlad Sorin Ilie desfășoară mai multe activități în zona Vișeu, având diverse afaceri înfloritoare, Ioan Radu Coman prestează servicii pentru un număr însemnat de firme din străinătate. Dacă vor fi aleși de cetățeni în Consiliul Județean Maramureș, aceștia vor aduce un plus valoare zonei”, a declarat Vasile Coman.

Reader Feedback

5 Responses catre “Doi candidaţi din zona Vişeu pe lista eligibilă a PSD pentru CJ”

 1. MARIA ANAMARIA spune:

  In CJ este nevoie de oameni adevarati, asa cum spune D-L PRIMAR ales al orasului Viseu de Sus, COMAN VASILE, pentru a aduce un plus de valoare zonei Maramuresului si orasului Viseu de Sus. Multumim D-lui PRIMAR ales COMAN VASILE, pentru implicarea dansului in cea ce priveste afirmarea oamenilor de valoare, pentru bunastarea noastra a cetatenilor. D-l PRIMAR ales COMAN VASILE, si-a indeplinit cu succes promisiunile facute in campania electorala din 2012, efectuand multe lucrari in orasul nostru Viseu de Sus, dupa cum sunt: canalizare, iluminarea orasului, asfaltarea strazilor, 8 poduri foarte necesare, renovarea Casei de Cultura, renovarea scolilor, constructia unui Centru de promovare a turismului in zona Viseu si nu numai, organizarea sarbatorilor in zona facandu-le de neuitat, si lucrarile continua pana la finalizarea lor. MULTUMIM mult D-lui PRIMAR ales COMAN VASILE, pentru implicarea dansului in proiecte si in modernizarea orasului nostru pentru bunastarea cetatenilor. MULTUMIM.

 2. MARIA ANAMARIA spune:

  In CJ este nevoie de oameni adevarati, asa cum spune D-L PRIMAR ales al orasului Viseu de Sus, COMAN VASILE, pentru a aduce un plus de valoare zonei Maramuresului si orasului Viseu de Sus. Multumim D-lui PRIMAR ales COMAN VASILE, pentru implicarea dansului in cea ce priveste afirmarea oamenilor de valoare, pentru bunastarea noastra a cetatenilor. D-l PRIMAR ales COMAN VASILE, si-a indeplinit cu succes promisiunile facute in campania electorala din 2012, efectuand multe lucrari in orasul nostru Viseu de Sus, dupa cum sunt: canalizare, iluminarea orasului, asfaltarea strazilor, 8 poduri foarte necesare, renovarea Casei de Cultura, renovarea scolilor, constructia unui Centru de promovare a turismului in zona Viseu si nu numai, organizarea sarbatorilor in zona facandu-le de neuitat, si lucrarile continua pana la finalizarea lor. MULTUMIM mult D-lui PRIMAR ales COMAN VASILE, pentru implicarea dansului in proiecte si in modernizarea orasului nostru pentru bunastarea cetatenilor. MULTUMIM.

 3. NICOLA spune:

  Cei 2 candidati propusi pentru CJ, sunt oameni adevarati, care au dovedit si dovedesc ca sunt in interesul cetateanului, pentru bunastarea lui, implicandu-se in proiecte pentru a asigura o viata decenta locuitorilor si nu numai. Asa cum a spus si D-L PRIMAR ales al orasului Viseu de Sus, COMAN VASILE, cei 2 candidati: D-L VLAD SORIN ILIE si D-L RADU COMAN, sunt oameni seriosi, de afaceri corecte, in slujba cetateanului. Ii multumim D-lui PRIMAR ales COMAN VASILE, pentru faptul ca promoveaza OAMENII de VALOARE, care prin munca lor si prin contributia lor, aduc bunastare cetateanului si modernizarea orasului nostru si judetului nostru MM. Avem nevoie de OAMENI de AFACERI, seriosi, de CALITATE, pentru a veni in sprijinul cetateanului de rand.

 4. Miguel spune:

  Daca sunt oameni seriosi si buni cum afirma unii atunci ar trebuii sa iasa din PSD.
  Acest partid a facut mai mult rau decat bine Romaniei.

 5. NICOLA spune:

  o fi cei de la Bucuresti, dar NU viseoanii nostri. Ei fac politica orasului nostru chiar daca apartin acestui partid PSD. In orice partid sunt BUNI si RAI…………….Noi dorim binele orasului nostru…….

Lăsaţi un răspuns