Ziar online de Maramures. Stiri din judet si informatii de interes national
duminică, 19 noiembrie 2017

Lista primarilor ce aşteaptă validarea mandatului

Mulţi dintre primari au fost reconfirmaţi în funcţie. Doar în unele administraţii alegerile locale din 5 iunie au dus la schimbarea primarilor.

harta-mmSighetu Marmaţiei, Dragomireşti şi Şomcuta Mare sunt oraşele în care opţiunile alegătorilor au generat schimbarea primarilor.

Maramuresmedia va prezintă lista celor care urmează să fie validaţi în funcţia de primar şi partidele pe listele cărora au fost aleşi. 

 

Baia Mare – Catalin Chereches (Coalitia pentru Baia Mare)

Sighetu Marmatiei – Horea Scubli (PSD)

Baia Sprie – Dorin Pasca (independent)

Borsa – Ion Sorin Timis (PSD)

Cavnic – Vladimir Petrut (PSD)

Dragomiresti – Vasile Tiplea (PMP)

Salistea de Sus – Stefan Iuga (PSD)

Seini – Gabriela Tulbure (PSD)

Somcuta Mare – Gheorghe Buda (PSD)

Tautii Magheraus – Ardelean Anton (PSD)

Targu Lapus – Mitru Lese – (PNL)

Ulmeni – Lucian Morar (PMP)

Viseu de Sus – Vasile Coman (PSD)

****

Ardusat – Ciprian Vasile Rus (PSD)

Arinis – Gheorghe Muresan (PSD)

Asuaju de Sus – Vasile Boitor (PSD)

Baita de Sub Codru – Aurel Dumuta (PSD)

Baiut – Mihai Ceteras (PSD)

Basesti – Ioan Calauz (independent)

Bicaz – Dorin Flaviu Mitre (PSD)

Bistra – Vasile Duciuc (PNL)

Barsana – Teodor Stefanca (PSD)

Bocicoiu Mare – Vasile Lazarciuc (PSD)

Bogdan Voda – Anuta Bizau (ALDE)

Boiu Mare – Gavril Pop (PSD)

Botiza – Florea Poienar – (PSD)

Budesti – Vasile Tamas – (PSD)

Calinesti – Mihai Nemes (PNL)

Cernesti – Vasile Giurgiu (PNL)

Cicarlau – Sorin Lupse (PSD)

Campulung la Tisa – Ludovic Fekete (UDMR)

Coas – Sabin Rat (PNL)

Coltau – Lajos Cendes (independent)

Copalnic Manastur – Stefan Mihalca (PNL)

Coroieni – Gavril Ropan (PNL)

Cupseni – Lucia Butcure (PSD)

Desesti – Gheorghe Bohotici (PNL)

Dumbravita – Felician Ciceu (PNL)

Farcasa – Ioan Stegerean (PSD)

Gardani – Gheorghe Tataran (PNL)

Giulesti – Laurentiu Batin (ALDE)

Grosi – Florin Boltea (UNPR)

Grosii Tiblesului – Nicolae Burzo – (PNL)

Ieud – David Nicolae Traian (PSD)

Lapus – Ioan Buda (PSD)

Leordina – Stefan Gavriluti (PNL)

Miresu Mare – Ioan Maties (PSD)

Moisei – Toader Stetcu – (PNL)

Oarta de Jos – Bogdan Pop – (PSD)

Ocna Sugatag – Mihai Ivaszuk – (PNL)

Oncesti – Matei Godja (independent)

Petrova – Ion Petrovai (PNL)

Poienile de sub Munte – Stefan Oncea (PSD)

Poienile Izei – Vasile Dunka (PNL)

Recea – Octavian Pavel (PSD)

Remetea Chioarului – Calin Ovidiu Petrica (PMP)

Remeti – Petru Sofineti (PSD)

Repedea – Ioan Miculaiciuc (UNPR)

Rona de Jos – Ioan Herbil (PSD)

Rona de Sus – Ioan Romaniuc (PSD)

Rozavlea – Vasile Marza (PSD)

Ruscova – Ioan Turcsin (PNL)

Sarasau – Ion Covaci (PSD)

Satulung – Bujorel Muresan (PSD)

Sacalaseni – Emilian Gheorghe Pop (PSD)

Sacel – Gavrila Dologa (PSD)

Salsig – Luca Florian Lucian (PSD)

Sapanta – Gheorghe Stan (PNL)

Stramtura – Ioan Pasere (PSD)

Suciu de Sus – Viorel Pasca (PSD)

Sieu – Irina Iusco (PSD)

Sisesti – Ioan Tentis (PNL)

Vadu Izei – Petru Vlasin (PSD)

Valea Chioarului – Ioan Sorin Burde (PSD)

Vima Mica – Liviu Balint (PSD)

Viseu de Jos – Simon Gavrila (PNL)

 

Lăsaţi un răspuns