Opinii şi stiri din judet si informatii de interes national
vineri, 19 aprilie 2024

Fotbal la Gardani

Vineri 13.05.2011, de la ora 17.00, pe terenul din Gardani, a avut loc meciul de fotbal old-boys, dintre echipele Viitorul Gardani si Fan Sport Baia Mare, in care oaspetii s-au impus cu scorul de 5-4. Meciul a inceput prin dominarea echipei gazda, care in primele 15 minute a condus cu 3-0, prin golurile inscrise de Mircea Dumitras, Adrian Dumitras si Vladut Dumitras.

La acest scor echipa Fan Sport schimba fundasul stanga, de pe partea careia s-au marcat golurile si  incepe sa preseze echipa gazda, ceea ce a dus la marcarea a patru goluri prin Daniel Lupse, Mircea Mare, Rares Popescu si Cristian Oanea, scorul la pauza fiind 3-4.

In repriza a doua s-a efectuat mai multe schimbari la ambele echipe, marcandu-se doar cate un gol de catre fiecare echipa, prin Ninu Miclaus de la Fan Sport si Cosmin Babas de la gazde, scor final 4-5.

Arbitraj a fost asigurat de catre Csaba Mezei, Mircea Bumb si Razvan Marchis.

Echipele:

Viitorul Gardani:Dan Botis, Marcel Ghit, Daniel One, Ghita Calauz, Cosmin Babas, Mircea Dumitras, Adrian Dumitras, Vlad Dumitras, Mircea Sabau, Vladut Dumitras, Calin Piron, Daniel Dragos, Radu Tanc, Paul Botis, Nelu Pop, Gabriel Dumitras si Dinu Bud.

Fan Sport Baia Mare:Piticu Pustai, Sebi Silaghi, Sandel Butean, Daniel Lupse, Marius Cardos, Pisti Reznek, Mircea Mare, Rares Popescu, Daniel Roman, Alin Gavrila, Cristian Oanea, Ninu Miclaus, Stefan Iacob, Nicky Popescu, Ioan Mihalca si Ioan Marchis.