Opinii şi stiri din judet si informatii de interes national
luni, 17 ianuarie 2022

Vezi cine răspunde de alegeri în fiecare primărie din judeţ

Biroul Electoral Judeţean (BEJ) Maramureş a dat publicităţii componența birourilor electorale de circumscripție municipală, orășenească și comunală Județul Maramureș. alegeri-vot-urnaIată lista celor care vor răspunde de alegeri în fiecare primărie din judeţ la alegerile locale din luna iunie.

 

Circumscripția nr. 1 Baia Mare: Preşedinte: Nan T. Claudiu; Locţiitor: Crăciun-Achim I Aurelia

Circumscripția nr. 2 Sighetu Marmației: Preşedinte: Mihalca I. Ana-Bianca, Locţiitor: Grigor V. Sorin

Circumscripția nr. 3 Baia Sprie: Preşedinte: Costin Emil, Locţiitor: Bercean N. Adrian-Nelu

Circumscripția nr. 4 Borşa: Preşedinte: Fărâmă Vasile Florin, Locţiitor: Coman Anca

Circumscripția nr. 5 Cavnic: Preşedinte: Pavel M. Rita-Maria, Locţiitor: Ciubotaru D. Cristian-Claudiu

Circumscripția nr. 6 Dragomireşti: Preşedinte: Bogdan V. Gafia-Zamfira Locţiitor: Petrovan L. Marie

Circumscripția nr. 7 Săliştea de Sus: Preşedinte: Dunca D. Anuta-Viorica Locţiitor: Vlad Ioan

Circumscripția nr. 8 Seini: Preşedinte: Neamț Ioan Ilieș, Locţiitor: Campan V. Georgeta-Mariana

Circumscripția nr. 9 Şomcuta Mare: Preşedinte: Ungureanu Virginia Locţiitor: Dorca I. Claudia-Gabriela

Circumscripția nr. 10 Tăuţii Măgherăuş: Preşedinte: Abraham Adriana Ramona, Locţiitor: Bindila I Calin-Ioan

Circumscripția nr. 11 Târgu Lăpuş: Preşedinte: Tulici Daniel Mihai, Locţiitor: Chindris-Fabian

Circumscripția nr. 12 Ulmeni: Preşedinte: Dan F. Vlad-Cristian, Locţiitor: Mitrea A. Marcel

Circumscripția nr. 13 Vişeu de Sus: Preşedinte: Tomoiaga T. Anca, Locţiitor: Grad G. Maria-Silvia

Circumscripția nr. 14 Ardusat: Preşedinte: Tarța G. Georgel Mircea Locţiitor: Toma G. Maria

Circumscripția nr. 15 Ariniş: Preşedinte: Pacurar S. Mariana, Locţiitor: Munteanu Sandu

Circumscripția nr. 16 Asuaju de Sus Preşedinte: Pop T Violeta-Gabriela, Locţiitor: Roatis G. Georgeta-Dorina

Circumscripția nr. 17 Băiţa de Sub Codru: Preşedinte: Pop V. Aurel, Locţiitor: Dragos V. Traian

Circumscripția nr. 18 Băiuţ Preşedinte: Pop V. Aurelian-Victor, Locţiitor: Man L. Cristian-Adam

Circumscripția nr. 19 Băseşti: Preşedinte: Tamasan I. Marius-Cristian, Locţiitor: Papariga A. Iulia

Circumscripția nr. 20 Bârsana: Preşedinte: Pop T. Petru-Ioan, Locţiitor: Frinc A. Ioan

Circumscripția nr. 21 Bicaz: Preşedinte: Andreicut M. Ioan, Locţiitor: Dominani. Marcelica-Dorelia

Circumscripția nr. 22 Bistra: Preşedinte: Traista V. Marian-Viorel-Nicolae, Locţiitor: Traista A. Emese

Circumscripția nr. 23 Bocicoiu Mare: Preşedinte: Bobriuc P Maria-Crina, Locţiitor: Surduc A Dumitrita

Circumscripția nr. 24 Bogdan Vodă: Preşedinte: Deac I. Ioan, Locţiitor: Simon V. Maria

Circumscripția nr. 25 Boiu Mare; Preşedinte: Danut T. Viorica-Daniela, Locţiitor: Ciurte I. Arghil ,

Circumscripția nr. 26 Botiza: Preşedinte: Rus G. Narcisa-Ioana, Locţiitor: Dolca Ioana

Circumscripția nr. 27 Budeşti: Preşedinte: Nanestean I. Maria, Locţiitor: Demian V. Vasile

Circumscripția nr. 28 Călineşti: Preşedinte: Andreica V. Gheorghe, Locţiitor: Andreica P. Gheorghe

Circumscripția nr. 29 Cerneşti: Preşedinte: Verdeș Lucian Alexandru, Locţiitor: Latis A. Marioara

Circumscripția nr. 30 Cicârlău: Preşedinte: Pop G. Georgela, Locţiitor: Ghigeanu I. Irinel

 Circumscripția nr. 31: Câmpulung la Tisa Preşedinte: Bartos I. Iuliana, Locţiitor: Varadi A. Ildiko

Circumscripția nr. 32 Coaş: Preşedinte: Ivan I. Aurica, Locţiitor: Cirlig V. Claudia-Andrea

Circumscripția nr. 33 Coltău: Preşedinte: Danciu A. Alexandru-Bogdan, Locţiitor: Bencze A. Eniko-Susana

Circumscripția nr. 34 Copalnic Mănăştur: Preşedinte: Chira G. Valentin-Daniel, Locţiitor: Dragomir Leontina

Circumscripția nr. 35 Coroieni: Preşedinte: Lazar I. Liana, Locţiitor: Coman V. Florina Ioana

Circumscripția nr. 36 Cupşeni: Preşedinte: Babut G. Nechita, Locţiitor: Filip P Marioara

Circumscripția nr. 37 Deseşti: Preşedinte: Roman T. Petre, Locţiitor: Marinca-Roman V. Danuta-Rodica

Circumscripția nr. 38 Dumbrăviţa: Preşedinte: Mihalca Cristina Simona, Locţiitor: Dobrican T. Dacian Sorin

Circumscripția nr. 39 Fărcaşa: Preşedinte: Giurgiu I. Rodica, Locţiitor: Lungu G. Georgeta-Adriana

Circumscripția nr. 40 Gârdani: Preşedinte: Supeala Pop V. Ancuta Crina, Locţiitor: Pop I Ancuta-Maria

Circumscripția nr. 41 Giulești: Preşedinte: Moldovan P. Gheorghe, Locţiitor: Micle I. Horia-Ioan

Circumscripția nr. 42 Groşi: Preşedinte: Simon Ligia Ramona Mihaela, Locţiitor: Mihuț M. Alina Carmen

Circumscripția nr. 43 Groşii Ţibleşului: Preşedinte: Manu G. Gabriela-Florina, Locţiitor: Perhaita I. Gianina-Simona

Circumscripția nr. 44 Ieud: Preşedinte: Micle V. Paula-Dana, Locţiitor: Bardas Alexandra

Circumscripția nr. 45 Lăpuş: Preşedinte: Mos I. Iulia-Gratiela, Locţiitor: Pasca Veronica

Circumscripția nr. 46 Leordina: Preşedinte: Rad V. Marisca, Locţiitor: Nistor A. Alexandra

Circumscripția nr. 47 Mireşu Mare: Preşedinte: Farcasan I. Marius-Daniel, Locţiitor: Pruna V. Rodica-Florica

Circumscripția nr. 48 Moisei: Preşedinte: Hojda V. Vasile, Locţiitor: Mihali G. Gheorghe

Circumscripția nr. 49 Oarţa de Jos: Preşedinte: Chiș V Ilie, Locţiitor: Pop I. Ioan-Vasile

Circumscripția nr. 50 Ocna Şugatag: Preşedinte: Toporan G. Vasile, Locţiitor: Oanea V. Ioan

Circumscripția nr. 51 Onceşti: Preşedinte: Maran I. Ileana, Locţiitor: Bud I. Mariana

Circumscripția nr. 52 Petrova: Preşedinte: Mihalca S. Delia-Ioana, Locţiitor: Bibol A. Maria Ramona

Circumscripția nr. 53 Poienile De Sub Munte: Preşedinte: Benzar M. Vasile, Locţiitor: Cauni V. Ana

Circumscripția nr. 54 Poienile Izei: Preşedinte: Sas G. Vasile, Locţiitor: Sabadis G. Vasile

Circumscripția nr. 55 Recea: Preşedinte: Danci Dorin, Locţiitor: Span N Claudiu-Remus

Circumscripția nr. 56 Remetea Chioarului: Preşedinte: Filip V. Codruta-Marcela, Locţiitor: Tindela I. Rodica

Circumscripția nr. 57 Remeţi: Preşedinte: Sofineti I. Maria, Locţiitor: Maran (N. Macioca) M. Maria-Natalca

Circumscripția nr. 58 Repedea: Preşedinte: Pop P. Vasile, Locţiitor: Csinar I. Pompiliu-Cezar-Adrian

Circumscripția nr. 59: Rona de Jos: Preşedinte: Ulici O. Mariana-Victorita, Locţiitor: Tivadar P. Lucia

Circumscripția nr. 60 Rona de Sus: Preşedinte: Bota A. Florica, Locţiitor: Boiciuc I. Ana-Liuba

Circumscripția nr. 61 Rozavlea: Preşedinte: Timis G. Tifor, Locţiitor: Mîrza G. Ioana

Circumscripția nr. 62 Ruscova: Preşedinte: Botiz M. Irina, Locţiitor: Covaci V. Ana

Circumscripția nr. 63 Sarasău: Preşedinte: Grigor D. Livia, Locţiitor: Moldovan P. Vasile

Circumscripția nr. 64 Satulung: Preşedinte: Prisacariu E. Stanica, Locţiitor: Grosan V. Rodica Camelia

Circumscripția nr. 65 Săcălăşeni: Preşedinte: Baban V. Marius-Flavius, Locţiitor: Pop G. Alina-Elena

Circumscripția nr. 66 Săcel: Preşedinte: Danci V. Ioan, Locţiitor: Peter Marilena Primăria Săcel,

Circumscripția nr. 67 Sălsig: Preşedinte: Keizer G. Sorina-Carmen, Locţiitor: Zah G. Ioana-Tatiana

Circumscripția nr. 68 Săpânţa: Preşedinte: Orzan I. Robert, Locţiitor: Turda I. Dumitru

Circumscripția nr. 69 Strâmtura: Preşedinte: Sas M. Ioana, Locţiitor: Lihet G. Ioana

Circumscripția nr. 70 Suciu de Sus: Preşedinte: Chindris I. Mirela-Maria, Locţiitor: Bude G. Andra-Diana

Circumscripția nr. 71 Şieu: Preşedinte: Man G. Ileana, Locţiitor: Perta G. Ana

Circumscripția nr. 72 Şişeşti: Preşedinte: Marosan-Miklosicza T. Stefania-Eva, Locţiitor: Muresan Angela Elena

Circumscripția nr. 73 Vadu Izei: Preşedinte: Ulici I. Gheorghe, Locţiitor: Tiple P. Alina-Maria

Circumscripția nr. 74 Valea Chioarului: Preşedinte: Munteanu G. Mirela-Eufinia, Locţiitor: Seling Z. Ioan-Cosmin

Circumscripția nr. 75 Vima Mică: Preşedinte: Farcas G. Doina, Locţiitor: Babut P. Veturia-Maria

Circumscripția nr. 76 Vişeu de Jos: Preşedinte: Coman S. Stefan, Locţiitor: Pop Gheorghe Onoriu

Lăsaţi un răspuns